CHONDROvisc - S (GEL) 44mg/2ml

 • Kökeni

Sodyum hiyalüronat bakteriyel fermantasyon yoluyla elde edilir ve intraartiküler bağ dokularını takviye etmek amacıyla bir viskoelastik jel kullanılır. Steril ve apirojendir.

 • Bileşimi

1 ml solüsyon 10 mg, 16 mg, veya 22 mg fermantasyon kökrnli sodyum hiyalüronat, düşük fosfat oranlı steril, izotonik ve apirojen, pH 7.2 bir tamponu ve enjeksiyonluk su içerir.

 • Endikasyonları

Dejeneratif diz lejyonları ve başka sinovyal eklemlerle ilgili ağrıyı ve artiküler hareketlilik kısıtlılığı şikayetlerini rahatlatmak üzere dizi içine enjekte edilir.

 • Kontrendikasyonları

Ürün, ürünün bileşenlerinin herhangi birine karşı bilinen aşırı duyarlılık reaksiyonu görülen hastalarda kullanılmamalıdır.

 • Uyarılar

Ürün eklem içine enjekte edilmelidir. Damar içi veya doku içi enjeksiyondan kaçınılmalıdır. Çocuk veya hamile kadınlarda hiyalüronik asit kullanımı ile ilgili herhangi bir klinik veri mevcut olmadığı için bu hastalarda kullanılmamalıdır. Ambalaj hasarlı ise ürünü kullanmayınız. Ürün, ambalaj üzerinde belirtilen son kullanım tarihinden önce kullanılmalıdır. Ürünün biyouyumluluk testi boyunca biyouyumsuzluk tespit edilmedi. Eklem içi enjeksiyon sonrasında kızarıklık, şişme, ısı ve ağrı gibi bazı geçici lokal reaksiyonlar meydana gelebilir. 5-10 dakika boyunca bölgesel olarak buz uygulanması bu etkileri hafifletir. Bu güne kadar başka eklem içine enjekte edilebilir ürünlerle herhangi bir bilinen uyumsuzluk bildirilmemiştir. Uygulama sonrası ilk günlerde oral yoldan analjezik veya anti-inflamatuar ilaçların eş zamanlı alımı yararlı olabilir. Ürün kuaterner amonyum bileşikleri ile birlikte kullanılmamalıdır. Ürün tekrar sterilize edilmemeli veya tekrar kullanılmamalıdır, aksi halde enfeksiyon riski ve/veya çapraz enfeksiyon ve/veya ürünün etkisizleşmesi tehlikesi vardır.

 • Uygulama ve Dozaj

Şırınga önceden doldurulmuştur, Luer kilit kapağı kaldırılır ve buna uygun keskin kenarlı bir steril iğne Luer kilidinin özerine vidalanır. Tek kullanımlık iğne kullanılması tavsiye edilir. İsteğe bağlı olarak iğneler dahildir. Enjeksiyondan önce şırınga içerisindeki hava kabarcıkları çıkarılmalıdır.

Cilt, lokal antiseptik ile dezenfekte edilmelidir.

Ürün, 1 kez enjekte edilmesi yeterli olup, tedavinin yararlı etkileri en az 10-12 ay boyunca etkinliğini korur. Eklem içi şişkinlik durumunda, hiyalüronik asit enjeksiyonundan önce aspirasyonla sıvı çıkarılmalıdır.

 • Özellikleri ve etki şekli

Sinoviyal sıvı, kaydırıcı nitelikleri sayesinde acısız eklem hareketlerine izin veren viskoelastik özelliklerinden sorumlu olan fizyolojik hiyalüronik asit içerir.

Ayrıca kıkırdağın beslenmesine katkıda bulunur.

Sinoviyal sıvının hiyalüronik asit enjeksiyonları yoluyla eklem içi takviyesi, sinoviyal sıvının viskoelastik özelliklerini arttırır. 3-5 intraertiküler enjeksiyon sonrası eklem hareketliliği artar ve dejeneratif lezyonlar ile ilişkili ağrılar hafifler.

 • Ambalaj

Steril ambalaj içinde 20 mg, 32 mg veya 44 mg sodyum hiyalüronat içeren 2 ml’lik hazır dondurulmuş enjektör içeren 1 kutu.

 • İsteye bağlı olarak iğneler dahildir.
 • Tavsiye edilen kullanıcı türü
 • Yalnızca tıp doktorları

Oruçreis Mh. Tekstilkent İş Mrkz. G1 Blok No:170 Esenler / İstanbul

0212 438 10 96

info@arthroline.com.tr